Pınar Saklıyan Koçali

Pınar Saklıyan Koçali - Dialog Anlatım İletişim

İletişim Danışmanı- Eğitmen

Pınar Saklıyan Koçali, dünyanın en büyük girişim sermayesi yöneticilerinden BLACKSTONE’un Türkiye’deki gayrimenkul yatırım faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuş olan QUBICON ve Hollanda kökenli gayrimenkul yatırım /geliştirme şirketi REDEVCO başta olmak üzere, alanında lider çeşitli uluslararası yatırım/geliştirme şirketlerinde Kurumsal İletişim ve Pazarlama Departman Yöneticiliği görevlerinde 10 yılı bulan bir deneyime sahiptir.

Pınar Saklıyan Koçali, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2001 yılında birincilikle mezun olmuş; eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi, Siyaset ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans programıyla sürdürmüştür. Medya iletişimi, sunum teknikleri, etkili konuşma alanlarında Hollanda ve Türkiye’de bir dizi eğitim ve seminere katılmış olup ICSC, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi, AYD, Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, ÇEDBİK Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği başta olmak üzere birçok sektörel dernekte aktif görev almıştır ve halen dernek faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Pınar Saklıyan Koçali'nin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde hocası olan Ali Akay'dan aldığı "Çağdaş Sosyoloji Teorileri" ders notları, 2002 yılında Akay tarafından "Kapitalizm ve Pop Kültür" başlığı altında derlenerek Bağlam Yayınları'nca yayınlanmıştır. 2003 yılında yine Bağlam Yayınları tarafından yayınlanan ve 3 ciltten oluşan "Akademi'ye Tanıklık, Güzel Sanatlar Akademisi'ne Bakışlar" başlıklı eserin baskıya hazırlığında etkin görev almış olan Saklıyan Koçali, 2004 yılında Ferenk Molnar'ın ünlü çocuk romanı Pal Sokağı Çocukları'nın Fransızca'dan Türkçe'ye yeniden çevirisini yapmış ve roman çevirisi, Epsilon Yayınevi'nce yayınlanmıştır. 

Gayrimenkul sektöründe önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere 2014 yılında hayata geçirilmiş olan "Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü"nün proje ekibinde yer almış ve sözlüğün sektörle buluşması için tasarım, baskı,dağıtım ve iletişim etaplarının yönetimini üstlenmiştir.

Moda ile yakından ilgilenmekle birlikte iş dünyasında "moda akımlarının esiri olmadan özgüvenli ve özgün temsil imkanları"na yönelik araştırma ve çalışmalar yapmakta olan Saklıyan Koçali, danışanlarına stil belirleme ve kişisel temsil konularında da destek vermektedir.

İletişim faaliyetlerinin yanı sıra müzik çalışmalarını da sürdürmekte olan Pınar Saklıyan Koçali, İstanbul'un belirli mekanlarında canlı müzik performansları sergilemekte ve sosyal sorumluluk, gönüllülük projeleri kapsamında da solist olarak sahne almaktadır. 

UZMANLIKLAR:

Kurumsal İletişim : Kurum kimliği, Liderlik, Konu & Kriz İletişimi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Proje Geliştirme

Halkla İlişkiler

Etkinlik Yönetimi

Marka – imaj Yönetimi

Eğitmenler sayfasına geri dön