dialog-yaratici-drama

Özgüvenini desteklemeyi, yaratıcılığını geliştirmeyi, ifade becerilerini renklendirmeyi hedefleyen yetişkinler için yaratıcı drama çalışmaları bire bir…

  • Özgüven konusunda desteğe ihtiyacı olanlara
  • Konuşurken, iletişim kurarken tutukluk yaşayanlara
  • Kendini rahat ifade edemeyenlere
  • Beden kullanımı ve ifade becerilerini geliştirmek isteyenlere
  • Topluluk karşısında heyecanlananlara
  • Yaratıcılığını ve doğaçlama becerisini geliştirmek isteyenlere
  • Keyifli zaman geçirmek ve renkli bir eğitim arayışında olan kişisel gelişim meraklılarına
  • Nefes ve beden farkındalığı çalışmaları
  • Diksiyon – fonetik, tonlama – vurgu, çalışmaları
  • Doğaçlama Çalışmaları
En Yakın Sınıf Tarihleri

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Eğitimlerle ilgili bilgi almak için formu doldurun Sizi hemen arayalım!

Kendi rızamla paylaşmış olduğum gsm numarama ve e-posta adresime, Dialog Anlatım İletişim tarafından, eğitimlere dair gönderilecek olan sms ve e-postalara izin verdiğimi beyan ederim.

SOSYAL MEDYADA DİALOG

Derslerimizden keyifli görüntüler, kısa videolar izlemek için mutlaka Instagram hesabımıza göz atmanızı ve bizi takip etmenizi öneririz.

EĞİTİM DETAYI

Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursu, oyunculuğun temel metotlarından faydalanarak oluşturulmuş keyifli bir kişisel gelişim programıdır. Drama, doğaçlama, nefes ve beden farkındalığı gibi derslerle, kişinin özgüvenini, konsantrasyonunu ve yaratıcılığını pekiştirme, ifade becerilerini güçlendirme hedeflenir.
 

Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursumuza, Taksim Gümüşsuyu merkezlerimizden birinde katılabilirsiniz.

MEZUNLARIMIZ

Türkiyenin en iyi spiker ve sunucularından oluşan gurur tablomuzu incelemek isterseniz lütfen TIKLAYIN

KURS İÇERİĞİ

NEFES VE BEDEN FARKINDALIĞI (4 saat):

Nefes, heyecan kontrolünü ve dengeyi oluşturmamızı sağlar. Nefesle birlikte bedeni tanıdığımızda, beden hakimiyeti, yapaylıktan uzak ve özgüvenli bir beden kullanımını beraberinde gelir. Tiyatro öğretilerinin başında gelen beden farkındalığı, özgüvenimizi artırmadaki önemli adımlardan biri olacaktır.

DOĞAÇLAMA (16 saat):

Doğaçlama, bizi kısıtlayan kalıplarımızdan, hayatımızda bizi geride tutan zincirlerimizden kurtulmamız için çok önemli ipuçlarını yakaladığımız bir derstir. Zihinsel alışkanlıklarımızı biraz olsun değiştirmek, yaratıcılığımızı ortaya koymak ve özgüvenimizi keşfetmek için tiyatronun bu paha biçilmez metodundan faydalanıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

1- İletişimde Doğaçlama ve Drama kursu iyi bir oyuncu olmak için yeterli mi?
Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursu, oyunculukla ilgili birçok kavramı kazandırmasının yanında mesleki bir eğitimden çok bir kişisel gelişim eğitimidir, oyunculuğa giriş olarak da düşünülebilir.

2- Ben tiyatroda oynamak istiyorum. Bu eğitime mi katılmalıyım?
Tiyatroda oynamak istiyorsanız bu eğitime oranla daha kapsamlı olan Profesyonel Oyunculuk Eğitimi programımızı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

3- Reklam ve televizyonda oyunculuk yapmak istiyorum. Bu eğitime mi katılmalıyım?
Reklam ve televizyonda oyunculuğa adım atmayı düşünüyorsanız tavsiyemiz bu eğitime oranla daha kapsamlı olan Profesyonel Oyunculuk Eğitimi programımızı tercih etmenizdir.

4- Oyuncu olmayı düşünmüyorum, kendimi daha iyi ifade etmek ve geliştirmek ve özgüvenimi artırmak  için Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursuna katılabilir miyim?
İfade ve anlatım becerilerini geliştirmek, içe kapanıklığı yenmek, özgüveni pekiştirmek için bu eğitime çok fazla sayıda katılımcımız geliyor. Bu anlamda Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık çok büyük faydalarını göreceğiniz bir kişisel gelişim eğitimidir.

5- İletişimde Doğaçlama ve Drama kursunda Can Gürzap ve Arsen Gürzap derslere katılıyorlar mı?
Can Gürzap ve Arsen Gürzap, diğer tüm eğitmenlerimiz gibi, ortak programlarının elverdiği ölçüde derslere katılabiliyorlar, ancak her başlayan sınıfta mutlaka dersleri vardır dememiz mümkün değildir.

6- Bu eğitimin içeriğinde diksiyon dersi var mı?
Bu eğitim programımızda diksiyon dersi bulunmuyor. Bu anlamda kendinizi geliştirmek için Doğru, Etkileyici, Güzel Konuşma eğitim programımızdan faydalanabilirsiniz.

7- İletişimde Doğaçlama ve Drama kursuna katılım için bir ön koşul var mı?
Kursa katılım için ön koşulumuz bulunmuyor. Eğitimlerimiz yetişkinlere yönelik olduğu için 16 yaş ve üzeri katılımcı kabul ediyoruz.

8- İletişimde Doğaçlama ve Drama kursunda hangi eğitmenler ders veriyor?
Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursuna katılan eğitmenlerimizin tümü konservatuar mezunu, şehir tiyatrosu ve devlet tiyatrosu sanatçılarıdır. Eğitmenlerimizle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

9- İletişimde Doğaçlama ve Drama kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Drama Yoluyla Yaratıcılık ve Farkındalık kursu sonunda, eğitmenlerimizin imzası bulunan bir katılım belgesi veriyoruz.