alpaslan karaduman

Alpaslan Karaduman - Dialog Anlatım İletişim

Koreograf

1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale bölümünden ileri-yüksek seviyesinde mezun oldu.


1983 – 1992 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesinde olarak birçok eserde solist bale sanatçısı olarak görev aldığı eserler arasında ; "Raymonda”, “Fındıkkıran”, “Budala” , “Romeo & Juliette”, “İnsancık”, “Saray Eğlenceleri” , “Giselle”, "Bach Badineir", "Milli Egemenlik Destanı", "Yoz Döngü" vardır.
1990-1991 Sezonunda Amerika Birleşik Devletleri, Iowa Üniversitesinde Master düzeyinde “Bale” ve “Modern Dans” derslerinden derece aldı.
1993 - 2012 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu bünyesinde Dansçı ve Koregraf olarak görev aldı .1995-2002 arasında MDT Yardımcı Sanat Yönetmenliği görevini sürdürdü.


Modern Dans Topluluğunda dansçı olarak görev aldığı eserlerden bazıları; “Rondo A la Turka” , “Sel” , “Post” , “Seyahatname” , “Afife” , “Şehir Orman”, “Kaos”, “Seyyar bir Şölen” “ Prelude & Fugue” “Ankara da Alis” , “Bach” , “Şeytan Tüyü” , “Seni İstemiyorum” , “Kimya” “Fildişi, Room” , “Bağımlı” dır.
Modern Dans Topluluğunda “Zemin”,” Mezanin”, “Portatif”, “Kayıp Renkler”, “Bağımlı”, “İmaj” adlı koregrafi çalışmalarını yaptı. Devlet Balesi Klasik Bale Topluluğu ve MDT ile birlikte dansçı ve koreograf olarak İsrail, Fransa , Almanya , ABD , Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, ,İngiltere, Kazakistan , Özbekistan , Romanya gibi ülkelere turne ve festivallere, Türkiye’de 24 ili kapsayan turnelere katıldı.

1998 – 2016 yılları arasında Devlet Tiyatrolarında “Goya”, “Düşler Yolu”, “Gazap Üzümleri”, “Vişne Bahçesi”, “Troyalı Kadınlar” , “Ayak Bacak Fabrikası”, “Ölüleri Gömün", " Sessizlik" , "Kızılırmak", "Çöl Fırtınaları" , " Üç Kızkardeş" , gibi birçok oyunun , İBB Şehir Tiyatrolarında "Cyrano de Bergerac", Bakırköy Belediye Tiyatrosunda “Külhanbeyi Müzikali” ve “Pangar” Tiyatro topluluğunda “Macbeth” adlı oyunların dans ve hareket düzenlerini gerçekleştirdi.


Ekin yazın dostları ve Direklerarası en iyi koreograf ödüllerine layık

Eğitmenler sayfasına geri dön