cagatay

Çağatay Saybaşılı - Dialog Anlatım İletişim

Eğitmen

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, öğrenciliğinde çalışarak elde etmeye başladığı “Hard Marketing” (devre mülk satışı)  deneyimini, Japon Tobacco Int.’da farklı bir sektöre taşıma imkânı bulmuş, bu şirketteki Satış Müdürlüğü pozisyonuyla 5 yıla yakın bir süre saha ve yöneticilik konusunda deneyim kazandı.

Saha tecrübeleri ve aldığı eğitimlerin sonucu olarak “satış”ın üründen ve hatta şirketten bağımsız bir süreç sergilediğini, sonucu getirenin her zaman insan faktörü olduğunu keşfi ile kendini iletişim, dil kalıpları, davranışın psikolojik boyutları konularında eğitmeye başladı.

Tamer Dövücü’den aldığı eğitimlerle 2003  yılında NLP Practitioner, 2004 yılında NLP Master Practitioner yetkinliklerini kazandı.

Pepsi Co.’da 4.5 yıl bulunduğu Eğitim Müdürlüğü pozisyonunda tüm saha satış ekibinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, gerekli eğitimlerin oluşturulması, verilmesi ve sonuçlarının takibinden ve saha denetimlerinden sorumlu oldu.

Bu doğrultuda “Ziyaretin 8 Adımı”, “Satış Teknikleri” , “İtiraz Karşılama” eğitimlerini geliştirdi ve verdi.
Bu dönemde Comprehensive Coaching U Inc. – The Coaching Institute‘dan Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Koçluk sertifikaları aldı ve Pepsi Türkiye’nin satış ve genel müdürlük eğitimlerini yeni bir koçluk programı ile temellendirerek, şirket içi koçluk modelini planladı, uygulamaya koydu ve bunu destekleyen atölye çalışmalarını yönetti.

Havacılık, perakende, medikal, hizmet gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren ulusal ve çokuluslu firmalar için düzenlediği eğitimlerde 2000’inüzerinde katılımcıya eğitimler verdi.

Eğitmenler sayfasına geri dön