ci

Cüneyt İngiz - Dialog Anlatım İletişim

Oyuncu, Yazar ve Seslendirme Sanatçısı

1976 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi.

Müjdat Gezen Çocuk Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyunculuğu hayatına başladı. Daha sonra Oraloğlu Tiyatrosu ile gerek turne gerekse İstanbul’da oyunlarda rol aldı. Oyunculuk hayatına eğitim için ara vererek Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı.

Eğitimine devam ederken seslendirme sanatı ile tanışarak, İstanbul’da çeşitli stüdyolarda seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Halen aktif olarak gerek seslendirme sanatçısı olarak, gerekse de seslendirme yönetmeni olarak çalışmaya devam ediyor.
Eğitimimi bitirdikten sonra İstanbul’a dönerek, Levent Kırca&Oya Başar Tiyatrosu, Ferdi Merter ile Tiyatro Cansın ve daha birçok özel tiyatroda oyuncu olarak görev aldı.

Televizyon deneyimleri arasında; “Kurtlar Vadisi:Pusu” , “Kerem ile Aslı” , “Yolun Sonu” dizileri bulunmaktadır.
Sinema deneyimleri arasında; “Eve Dönüş” , “Reyting Kasabası” filmleri bulunmaktadır.

Ayrıca 20 yıllık diksiyon ve hitabet eğitmendir. Belediye ve özel kurumlarda grup eğitimleri, birebir eğitimler vermektedir.
2014 yılında yazdığı “Konuşma Sanatı” kitabı halen satılmakta ve çok ilgi görmektedir. Serinin ikinci kitabı olan “Anlatma Sanatı” adlı eseri de yazmaya devam etmektedir.

Eğitmenler sayfasına geri dön