defne_Günay

Defne Şener Günay - Dialog Anlatım İletişim

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı

1990 yılında İstanbul İl Halk Kütüphanesi bünyesinde başladığı tiyatro yaşamına Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 1998 senesinde mezun olarak devam etti.  Aynı yıl Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. Rol aldığı oyunlardan bazıları şunlardır: “İvan İvanoviç var mıydı yok muydu?” , “Bahar Noktası”, “Sezuan’ın İyi İnsanı”(Tiyatro Tiyatro Dergisi En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldı.), “Yağmurcu”, “Dava”, “Sıkıyönetim”, “Külhanbeyi Müzikali”, “Kıran Resimleri”…

“Seni Seviyorum Türkiye” adlı oyunda halen oynamaya devam etmektedir.

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın yanı sıra Laçin ceylan ve Nihat İleri’nin kurmuş oldukları “bitiyatro” adlı özel tiyatroda da 2013 yılından beri çalışmalarına devam etmektedir. Bitiyatro’da ”Sandık Lekesi” , “Timsahlar”, “Muallak”(Ekin Yazın Dostları-Küçük Salon-En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldı.) adlı oyunlarda oynamıştır.

Bağımsız reklam şirketlerinde farklı firmaların, kuruluşların reklam çekimlerinde rol almakta; çeşitli dizi, sinema filmi ve reklam filmlerinde de seslendirme yapmaya devam etmektedir.

Oyunculukla birlikte yürüttüğü eğitmenliğe 2010 yılında başlamış olup 2020 yılına kadar Sinerji Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı bünyesinde çeşitli kurum, kuruluş ve şirketlere “Sunum Teknikleri, İletişim, İlişki Yönetimi, Doğru ve Etkili Konuşma, Stres Yönetimi, Etkin Söz Yönetimi ve Hitabet Sanatı, Beden Dili” eğitimlerini verdi. Eğitmenlik hayatına Dialog Anlatım İletişim çatısı altında devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Eğitmenler sayfasına geri dön