Ece-Okay

Ece Okay - Dialog Anlatım İletişim

Şehir Tiyatrosu'nda Yönetmen ve Oyuncu

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümünden mezun oldu. Okul öncesi Bilsak tiyatro atölyesi ve Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'ndan ilk tiyatro derslerini aldı.Paris'te Michel Granval tiyatro okulunda doğaçlama, oyunculuk ve sahneleme öğrenimi gördü. Ses ve beden kullanımı üzerine çeşitli workshoplara katıldı.

İstanbul Üniversitesi'nde Dramaturji ve eleştiri yazarlığı bölümünde master yapmış, tez aşamasında bırakmıştır.
Profesyonel olarak Hadi Caman ve Yeditepe oyuncuları'nda, Sadri Alışık tiyatrosu ve Semaver Kumpanya'da oyuncu olarak calıştı.2013 Nisan ayında Polonya TeatrAndersena'da yönetmen olarak çalıştığı çocuk oyunu çeşitli festivallere katılmaktadır.

1993 yılında Devlet Tiyatrosuna girdiğinde Diyarbakır ve İstanbul D.T 'de oyuncu olarak çalıştı. Devlet Tiyatrosu'ndan ayrıldıktan sonra Ergün Işıldar ile kurduğu Tiyatro Liman'da Fransızca'dan çevirdiği "Ödül" adlı oyunu yönetti. Halen İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda yönetmen ve oyuncu olarak çalışmaktadır.

Akademi İstanbul'da diksiyon dersleri verdi. Bilgi Üniversitesi bünyesinde Bilgi Egitim ve Santral İstanbul'da uzun seneler Etkili konusma, nefes-ses kullanımı, diksiyon ve oyunculukta doğaçlama dersleri atölyesini sürdürdü.Fransızca'dan oyun çevirileri, romandan oyunlastırma çalısmaları yapmaktadır. Reklam seslendirme ve dizi oyunculuğunu sürdürmektedir.

Eğitmenler sayfasına geri dön