Fatih_sönmez

Fatih Sönmez - Dialog Anlatım İletişim

Tiyatro Sanatçısı-Yönetmen

Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine burada devam etti. 2006-2008 yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Prodüksiyon Tiyatrosu'nda "Nazım Hikmet Yaşamak" ve B. Brecht'in "Küçük Burjuva Düğünü" oyunlarında rol aldı. 2010 yılında Devlet Tiyatroları'nda W. Shakespeare'in "Beğendiğiniz Gibi" adlı oyununda rol alan Fatih Sönmez, aynı yıl Civan Canova'nın "Üstad Harpagon'a Saygı ve Destek Gecesi" adlı oyunun yönetmen yardımcılığını yapmıştır. 2012 yılından bugüne dek Matei Visniec'in "Çehov Makinesi" adlı oyunun yönetmen yardımcısı ve oyuncusu olarak görev almaktadır.
Bunun yanında "Ceasar - Bir Denge Oyunu", "Antigone", "Dalga", "Mükemmel", "Manukyan", "Gönlübozuk", "Sağanak" gibi oyunlarla özel tiyatrolarda da oyunculuk ve yönetmenlik yapmaktadır.
Aynı zamanda seslendirme, reklam, sinema ve televizyon çalışmalarında rol almıştır."Kurtlar Vadisi Pusu", "Oks Anneleri", "Yalancı Romantik", "Türk Malı", "Canan", "Firar", "Kuklalı Köşk", "Son Kuşlar" gibi yapımlar bunlardan bir kaçıdır.
Fatih Sönmez'in eğitmenlik kariyeri, çeşitli okul ve kolejlerde devam etmekte, Dialog Anlatım İletişim'de diksiyon-fonetik dersleri vermektedir.

Eğitmenler sayfasına geri dön