Gozde Kisa_2

Gözde Kısa - Dialog Anlatım İletişim

Tiyatro, Sinema ve Seslendirme - Sanatçısı

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimi alırken, İktisat Oyuncuları Tiyatro Topluluğu’na dahil oldu.  Mezun olduktan sonra İzmir’de özel sektörde ve kendi işinde çalışırken, Manisa Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başladı. Orada birçok oyunda yer aldıktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Drama ve Oyunculuk bölümünü kazandı ve birincilikle mezun oldu. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Maan, Atlas Tiyatro Araştırmaları, İstanbul Ritim Tiyatrosu, Tiyatro İs ve Hemzemin Tiyatro, Primat Atölye oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalıştığı tiyatrolardan bazılarıdır.  Sinema, tv ve tiyatro oyunculuğuna devam ederken, yetişkinlere ve çocuklara drama dersleri vermekte, konservatuara girmeyi hedefleyen öğrencilere sınava hazırlık sürecinde koçluk yapmaktadır. 

Ayrıca 2015’ten beri seslendirme ve seslendirme yönetmenliği yapmakta, Haliç Üniversitesi’nde Tiyatro bölümü öğrencilerine Dublaj Teknikleri dersi vermektedir. 

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen Turta Girmemiş Orman adlı oyunun iki yazarından biridir. Oyun yazarlığı çalışmaları devam etmektedir. 

Eğitmenler sayfasına geri dön