Hakan

Hakan Erden - Dialog Anlatım İletişim

Pazarlama & Satış ve Yönetim Eğitmeni

Hakan Erden, iş hayatına 1993 yılında Accor Grubuna ait, Türkiye’de henüz kurulmakta olan Yemek Kuponu Hizmetleri Sektörünün lider firması Ticket Res.’da Satış Sorumlusu olarak başlamış, Uluslararası Taşımacılık Farwarding sektörünün lideri BerBen Expres (DHL Global Farwarding) şirketinde Kurumsal Satış Yöneticisi olarak devam etmiştir.  1995 yılında Çanakkale Seramik Grubunda Kalevit ve Rocakale markaları için İş Geliştirme, Ürün ve Marka Yönetimi konusunda farklı sorumluluk düzeylerinde çalışmıştır. Sektörün Dünya Lideri ROCA markası ile KALE Grubu Seramik Sağlık Gereçleri markası KALEVİT’in Joint Venture süreci proje grubunda proje sorumlusu yoğun katkıda bulunmuştur.

 

2002 yılında Telekomünikasyon sektörüne geçiş yapmış, girişimci olarak IG Telekom şirketinin kurucuları arasında yer almıştır.  Bu süreçte kurum olarak; Türkiye’de ilk defa sınırsız tarife (flat rate), kuruma özel tarife ve telekom çözümleri, hedef kitle bazlı Telekom Kartları ile; Hizmet ve Ürün’ün birleştirilerek oluşturulduğu bundle paketlerle sektörde, özellikle Niş Pazar çözümleri ile ses getiren ilkleri gerçekleştirmiştir.  Telekomünikasyon sektöründe Superonline (Çukurova Grubu) ve Smile ADSL (Doğan Grubu) İş Geliştirme, Ürün Yönetimi ve Satış Müdürlüğü görevlerini başarıyla yerine getirirken sektörde birçok “ilk”e de ekip arkadaşları ile beraber imza atmıştır…

 

2008 yılında bu yana Eğitim ve Danışmanlık sektöründe yer alan Hakan Erden; kurum ve bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim ve danışmanlık projeleri geliştirmekte, kurumların pazarlama ve satış süreçlerine liderlik etmektedir. Stratejik Şirket Yönetimi: Finansal Farkındalık.  Stratejik Satış Yönetimi.  LiderOL: Liderlik Becerilerini Geliştirme. Verimli Şok: Gerilla Pazarlama. Başarılı Ekip Olma. İş Geliştirme Yoluyla Satış. Niş Pazarlarda Yaratıcı Çözüm Geliştirme. Müşteri Odaklı Satış. Stratejik Pazarlama Yönetimi. İş ve Zaman Yönetimi. Değişim Yönetimi.  Sistem Düşüncesi/Holistik Yönetim Yaklaşımı. Yönetim Becerileri Geliştirme.  Olumlu İş Birliği Geliştirme gibi konularda pek çok kuruma eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Eğitmenler sayfasına geri dön