Kursat_Alniacik

Kürşat Alnıaçık - Dialog Anlatım İletişim

Tiyatro Sanatçısı

Kürşat Alnıaçık
Tiyatro Sanatçısı

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Kürşat Alnıaçık, mezun olduktan sonra İngiliz hükümetinin vermiş olduğu bursla İngiltere'ye gitti. Geyvan McMillen'la tanışarak, modern dans üzerine yoğun bir eğitim aldı. Bu süre zarfında Londra’da oyunculuk eğitiminin yanı sıra London Contemporary Dance School'da dans eğitimine devam etti.
Türkiye'ye döndükten sonra Bursa Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. Aynı dönemde Uludağ Üniversite’sinde modern dans dersleri verdi. Uzun yıllardır Eyüboğlu Eğitim Kurumları'nda Lise öğrencilerine modern dans eğitmenliği yapıyor.

Benerci Kendini Niçin Kendini Öldürdü? Kanlı Düğün, Ayışığında Şamata, Don Juan, Damdaki Kemancı, Kırmızı Pabuçlar, Kösem Sultan gibi çoğu İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen pek çok oyunda; Medcezir, Kayıp, Sakarya Fırat, Kuzey Rüzgarı, Azap Yolu, Adak, İki A ile, Deli Yürek, Sıcak Saatler, Kaldırım Çiçeği, Süper Baba gibi pek çok dizide rol aldı. Pek çok kuruma konuşma, nefes, beden kullanımı üzerine eğitim ve konferanslar vermiştir.

Eğitmenler sayfasına geri dön