Sevgi-Saybaşılı

Sevgi Saybaşılı - Dialog Anlatım İletişim

Eğitmen, yazar ve Liderlik Koçu

İngilizce İşletme Fakültesi mezunu olarak kurumsal hayatta geçirdiği 10 yılda başta Noga Hilton Cannes, Grand Hotel Ontur Çeşme ve İzmir Hilton International gibi otellerde, ve British Amerşcan Tobacco, Koreta Ambalaj gibi şirketlerde satış, banket, yiyecek & içecek ve genel müdürlük bölümlerinde çalıştı. Ekipler yönetti, organizasyonlar düzenledi, danışmanlık verdi. 

Ardından gelen edebiyat yıllarında, dramatik yazarlık yaptı, senaryo yazdı, TRT Radyo Tiyatrosu yarışmasını kazandı. Yeditepe Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat Yüksek Lisansı yaptı. Tezi ‘Zaman Algısı ve Romana Yansıması’ ile sosyoloji, antropoloji, psikoloji ve edebiyatı harmanladı. 

Davranışın kökenlerini inceleme isteğiyle bu esnada Tamer Dövücü’den NLP Practitioner ve Erickson Coaching International’dan aldığı Yaşam Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimleri aldı. 

Liderlik eğitimlerini deneyimsel olarak sunmak için yıllar boyu yurtdışına giderek “Equine Experiantial Learning & Coaching Facilitator”, “The Dance of Authenticity Through the Wisdom of the Horse” atlarla koçluk eğitimleri ve "Harnessing the Invisible: A Transformational Approach to Leadership, Innovation, and Authentic Community Building" liderlik eğitimi ile "The Power Behind Non-Violence: Horse Sense for Challenging Times" atlarla gücün temsili eğitimleri aldı.Bahçeşehir Üniversitesi MBA programında Davranışsal Bilişsel Liderlik dersleri verdi. 

En büyük hedefi insanların özgün benliklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak ve atların insanlara eğitim, kişisel gelişim, ve terapi alanlarında da faydalı olduğunun Türkiye’de de tanınması ile kabulünü sağlayarak, bu olağanüstü varlıklara yeni bir yaşam alanı açmak olan Sevgi, at destekli koçluk ve özgün liderlik programlarını İstanbul ve İzmir’de sürdürmekte, At Dünyası dergisi ile www.atlarlakoclukliderlik.com isimli sitesinde bu konuları tanıtıcı yazılar yazmaktadır.

Turkishwin ve Koçluk Platformu Derneği üyesidir.

Eğitmenler sayfasına geri dön