97

Sinema, televizyon veya tiyatro sahnesinde oyunculuk yapma hedefi olanlar için; 30 yıllık eğitim tecrübesiyle geniş kapsamlı, uygulama ağırlıklı, zengin içerikli ve iddialı bir oyunculuk eğitimi vadediyoruz.

 • Sektörün en prestijli eğitim kurumundan MEB onaylı diploma
 • İstanbul Devlet Konservatuarı kurucu müdürü Can Gürzap ve Arsen Gürzap yönetiminde uzman ekip
 • Birbirinden iddialı ve deneyimli isimlerden oluşan usta eğitmen kadrosu
 • 14 kişilik kısıtlı kontenjanlı sınıflarda yoğun pratik imkanı
 • Tercih eden mezunlara özel demo / showreel çalışmaları
 • Geniş kapsamlı, uygulama ağırlıklı, zengin, akademik eğitim içeriği
 • Ses –Nefes - Artikülasyon
 • Diksiyon – Fonetik – Tonlama  - Vurgu
 • Hareket, Sahne ve Beden Kullanımı
 • Doğaçlama
 • Karakter çözümleme ve rol
 • Sahne Çalışmaları
 • Kamera Oyunculuğu
 • Oyuncu Seçmelerine ve Sektöre Hazırlık çalışmaları
 • Etkili Beden Kullanımı Çalışmaları
En Yakın Sınıf Tarihleri

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Eğitimlerle ilgili bilgi almak için formu doldurun Sizi hemen arayalım!

Kendi rızamla paylaşmış olduğum gsm numarama ve e-posta adresime, Dialog Anlatım İletişim tarafından, eğitimlere dair gönderilecek olan sms ve e-postalara izin verdiğimi beyan ederim.

SOSYAL MEDYADA DİALOG

Derslerimizden keyifli görüntüler, kısa videolar izlemek için mutlaka Instagram hesabımıza göz atmanızı ve bizi takip etmenizi öneririz.

EĞİTİM DETAYI

Hedefiniz tiyatro sahnelerinde, sinemada ya da televizyon sektöründe oyunculuk yapmaksa, şu an doğru bir yerdesiniz. Yılların verdiği deneyimi, günümüzün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız programda, iyi bir oyuncunun sahip olması gereken nitelikleri size kazandıracak özel bir kurs içeriği oluşturduk.

Toplam süresi 160 saati bulan oyunculuk kursumuzda, temel konuşma derslerinin yanı sıra, karakter çözümleme ve rol, kamera oyunculuğu, doğaçlama, hareket gibi oyunculuk eğitimlerinin olmazsa olmaz dersleri veriliyor. Oyunculuk kursunun sekiz saatlik bölümünde, oyuncu adaylarının kariyerlerinin ilk adımlarına destek olabilmek adına profesyonel bir yönetmen, katılımcıların bireysel showreelini çekiyor.

Eğitim boyunca her ders için aralarında Can Gürzap veya Arsen Gürzap’ın da yer alacağı uzman eğitmen kadromuzdan değerli isimlerle çalışılıyor. Programda yer alan tüm eğitmenlerimiz konservatuar mezunu, Şehir Tiyatrosu ya da Devlet Tiyatrosu sanatçılarıdır.

(Oyunculuk kursunun sonunda yaptığımız sınav sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı diploma verilmektedir. Bazı ödenekli ve özel tiyatroların oyuncu seçmelerine katılabilmek için bu diploma gereklidir.)

Oyunculuk kursumuza, Taksim Gümüşsuyu ya da Kadıköy Kalamış’taki merkezlerimizden birinde katılabilirsiniz.

MEZUNLARIMIZ

Türkiyenin en iyi spiker ve sunucularından oluşan gurur tablomuzu incelemek isterseniz lütfen TIKLAYIN

KURS İÇERİĞİ

SES, NEFES, ARTİKÜLASYON (12 Saat):

Diyafram destekli, doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.

DİKSİYON – FONETİK (12 Saat):

Kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.

DOĞAÇLAMA (16 saat):

Doğaçlama herhangi bir olayı, durumu veya duygu durumunu yazılı bir metin olmadan, duygular, beden ve ses aracılığıyla yaratma ve aktarma çalışmasıdır.  Yaratıcılık, ifade, yorum, analiz becerisinin gelişimini hedefler. Doğaçlama dersi, oyunculuk kursunun katılımcılar açısından en keyifli, en eğlenceli bölümüdür. 

HAREKET/SAHNE VE BEDEN KULLANIMI (12 Saat):

Hareket dersinde öncelikle bir oyuncunun en temel enstrümanı olan bedeni tanıyoruz, doğru duruşun, beden kullanımında esnekliğe ve estetiğe ulaşmanın yöntemlerini öğreniyoruz. Sonraki aşamada ise sahne kullanımı ile birlikte düşme, kavga gibi bir oyuncunun sıklıkla karşısına çıkabilecek mizansenlerin temrinlerini uyguluyoruz.

KARAKTER ÇÖZÜMLEME VE ROL (32 Saat):

Uygulamalı oyunculuk derslerinde üç aşamalı bir sistemle; öğrencinin adım adım gelişimi hedeflenir. İlk aşama olan Karakter Çözümleme ve Rol dersinde; çeşitli klasik ve modern tiyatro eserlerinden seçilmiş olan parçalar üzerinde çalışılır. Metin, karakter çözümleme ve tirat çalışmaları yapılır. Her öğrencinin toplamda en az iki oyunu okumuş, sahneleyeceği tiratları analiz etmiş ve ezberleyerek oynamış olması hedeflenir.

SAHNE ÇALIŞMALARI (28 Saat):

Eğitimin her aşamasında öğrenciyi bir adım ileri taşıma hedefi taşıyan sistemimizde bu aşamada, tekli tirat çalışmaları yerine iki veya üç oyunculu sahneler çalışılır. Öğrencilerin, kendilerini gözlemleyebilmeleri için çalışmaların büyük bir kısmı kamera önünde yapılır ve çekimler izlenerek değerlendirilir. Bu derste, filmi de çekilmiş olan klasik ve modern tiyatro eserlerinden seçilmiş parçalarla çalışılır. Öğrencilerin en az iki oyunu okumuş, filmlerini izlemiş; oynayacağı karakteri analiz etmiş, partnerleriyle birlikte çalışarak ezberlemiş bir şekilde oynamış olması hedeflenir. 

KAMERA OYUNCULUĞU (36 Saat):

Bu derste temel hedef öğrencinin kamera ile doğru ilişki kurmasını, kamera karşısında doğal ve sahici olmasını sağlayacak çalışmalar yapılmasıdır. Önceki iki dersten farklı olarak bu derste tiyatro metinleri yerine sinema ve TV senaryoları üzerinde tekli, ikili veya üçlü çalışmalar yapılır. Belirlenen sahnelere ait kimi zaman hazırlıklı kimi zaman da doğaçlama çalışmaların yapılarak sürdüğü bir derstir.

OYUNCU SEÇMELERİNE HAZIRLIK (8 Saat):

Seçmeler, bir oyuncu için hayati önem taşır. Seçmelerde, daha iyi oyuncu olan değil, seçme performansı daha sağlam olan rol için seçilir. Bu 8 saatlik derste seçmelere hazırlıktan, oyuncu görüşmelerinde dikkat edilmesi gereken noktalara kadar birçok önemli ipucu paylaşılacak.

Can GÜRZAP veya Arsen GÜRZAP'la Sınava Hazırlık (4 saat):

Oyunculuk kursunun son aşamasında kurucularımız Can GÜRZAP veya Arsen GÜRZAP katılımcılarımızla deneyimlerini paylaşıyor ve katılımcılarımızın eğitim sonundaki başarısını değerlendiriyor.

SHOWREEL ÇEKİMİ (8 Saat):

Programın bu bölümünde, oyuncu adayının kariyerine başlangıç yaparken kullanabileceği bir demo (ya da Show reel) için çekim yapılacak. Eğitmen gözetiminde, kamera oyunculuğu derslerinde çalışılmış bir parça videoya çekilecek, görüntüler kurgulanacak ve eğitimin en sonunda katılımcılara birkaç dakikalık demoları teslim edilecek. (Bu demolar, tercih eden öğrencilere ücretli olarak çekilecektir.)

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Oyunculuk kursu sonunda iş imkanı sağlıyor musunuz?
Oyunculuk kursunun sonunda, periyodik araştırmalar yaparak, oyuncu seçmeleri ile ilgili yapılmış olan duyuruları öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Bize gelen taleplerde ise uygun adaylar arasından yönlendirme yapabiliyoruz. Diğer yandan, bu alanda çalışacak kişilerin güvenilir bir kast ajansına kayıt yaptırmalarını öneriyoruz.

2- Bu kurs iyi bir oyuncu olmak için yeterli mi?
Oyunculuk kursumuz, 160 saatlik süresi ve detaylı içeriğiyle iyi bir oyuncu olmaya ilk adım anlamında yeterli ve ileri seviyede bir eğitim programıdır.

3- Ben tiyatroda oynamak istiyorum. Bu eğitime mi katılmalıyım?
Tiyatroda oynamak istiyorsanız bu eğitim doğru bir tercihtir.

4- Reklam ve televizyonda oyunculuk yapmak istiyorum. Bu eğitime mi katılmalıyım?
Reklam ve televizyonda oyunculuk yapmak için bu eğitim çok doğru bir tercihtir.

5- Oyuncu olmayı düşünmüyorum, kendimi daha iyi ifade etmek ve geliştirmek için bu eğitime katılabilir miyim?
İfade ve anlatım becerilerini geliştirmek, içe kapanıklığı yenmek, özgüveni pekiştirmek için bu eğitime çok fazla sayıda katılımcımız geliyor. Oyunculuk kursumuz, bu anlamda çok büyük faydasını göreceğiniz bir kişisel gelişim eğitimidir.

6- Oyunculuk kursunda Can Gürzap ve Arsen Gürzap derslere katılıyorlar mı?
Oyunculuk kursunda Can Gürzap veya Arsen Gürzap eğitime katılıyor.

7- Konservatuvar sınavına gireceğim. Bu kurs aynı zamanda konservatuvara hazırlık kursu olarak da algılanabilir mi?
Oyunculuk kursumuz, aynı zamanda konservatuvara hazırlık işlevini de görüyor. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda oyuncu adayını bu eğitimle konservatuvara hazırladık. Konservatuvar sınavına girmiş ve kazanmış bazı mezunlarımızla ilgili videoları, galeriler bölümünden izleyebilirsiniz.

8- Konservatuvar sınavına hazırlık için oyunculuk kursunuza katılacağım. Bu program haricinde ek ders almam gerekir mi?
Bu, kişinin yetenek seviyesine ve hedeflediği okulun giriş sınavlarına göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Eğitim sürecinde eğitmenlere ve/veya rehberlik yetkilisine danışabilirsiniz.

9- Bu eğitimin içeriğinde diksiyon dersi var mı?
Bu eğitim programımızda diksiyon dersi kapsamlı bir şekilde işleniyor.

10- Oyunculuk kursuna katılım için bir ön koşul var mı?
Kursa katılım için ön koşulumuz bulunmuyor. Eğitimlerimiz yetişkinlere yönelik olduğu için 16 yaş ve üzeri katılımcı kabul ediyoruz.

11- Oyunculuk kursunda hangi eğitmenler ders veriyor?
Profesyonel Oyunculuk kursuna katılan eğitmenlerimizin tümü konservatuar mezunu, şehir tiyatrosu ve devlet tiyatrosu sanatçılarıdır. Eğitmenlerimizle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

12- Oyunculuk kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Kurs sonunda, TC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir diploma veriyoruz. Bu diploma aynı zamanda bazı ödenekli tiyatrolarının seçmelerine katılabilmenizi de sağlar.