spor-spikerliği-küçük

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Eğitimlerle ilgili bilgi almak için formu doldurun Sizi hemen arayalım!

Kendi rızamla paylaşmış olduğum gsm numarama ve e-posta adresime, Dialog Anlatım İletişim tarafından, eğitimlere dair gönderilecek olan sms ve e-postalara izin verdiğimi beyan ederim.

SOSYAL MEDYADA DİALOG

Derslerimizden keyifli görüntüler, kısa videolar izlemek için mutlaka Instagram hesabımıza göz atmanızı ve bizi takip etmenizi öneririz.

EĞİTİM DETAYI

TV’de Spor Haberi Spikerliği, Spor Programı Sunuculuğu veya Maç Spikerliği hedefleyenlere özel bir eğitim programı!

Bu eğitime katılanların büyük çoğunluğu bugün sektörde başarılı işlere imza atıyor!

SPOR SPİKERLİĞİ EĞİTİMİ ALAN VE SEKTÖRDE BAŞARILI İŞLERE İMZA ATAN MEZUNLARIMIZ

 
 
   
 
 
 
 
 

MEZUNLARIMIZ

Türkiyenin en iyi spiker ve sunucularından oluşan gurur tablomuzu incelemek isterseniz lütfen TIKLAYIN

KURS İÇERİĞİ

 120 Saat süren Spikerlik Sunuculuk Eğitimi + 14 Saat Kişiye Özel Spor Spikerliği Eğitimi

MEB onaylı sertifika verilen 120 saatlik Sunuculuk – Spikerlik eğitimini tamamladıktan sonra Barbaros Çıdal’la bire bir kişiye özel 14 Saatlik Spor Spikerliği çalışmaları yapılacaktır.

Barbaros Çıdal’la Yapılan Çalışmalar

 • Spor haberleri ve spor programı formatları
 • Spor terminolojisi
 • Spor haberleri terminolojisi
 • Maç özeti sunumu
 • Canlı maç bağlantısı uygulamaları
 • Canlı maç anlatımı ( Futbol Radyo ve Televizyon anlatımı)
  İsteğe göre ikinci branş olarak Basketbol-Voleybol-Tenis anlatımı da derse dahil edilebilir.

Önemli Not: 92 saat süren ve 5 kişilik sınıflarda gerçekleşen Spor Spikerliği eğitimlerinde, hedeflerinin farklı olması nedeniyle kızlar ve erkekler ayrı sınıflarda eğitim alacaklardır. Erkeklerin ağırlıklı olduğu sınıflarda spor haberi spikerliği ve spor programı sunuculuğunun yanı sıra, ağırlıklı olarak CANLI MAÇ ANLATIMI çalışmaları yapılacaktır. Özel ders almayı tercih eden katılımcılarımız da; hedefleri, becerileri, yetkinlikleri ve Barbaros Çıdal’ın gözlemleri doğrultusunda belirlenen kişiye özel farklı uygulamalardan faydalanma şansına sahip olacak.

KİMLER KATILMALI?

 • Canlı maç anlatımı yapmak isteyenler
 • Spor programı sunmak isteyenler
 • Spor haberi spikerliği yapmak isteyenler

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Spor Spikerliği kursuna katılım için bir ön koşul var mı?
Spor Spikerliği kursuna katılım için herhangi bir ön koşul yoktur. Diğer tüm eğitimlerimizde olduğu gibi 16 yaş ve üstü katılımcı kabul ediyoruz. Bunun dışında sınav, seçme vs. gibi bir uygulama yoktur.

2- Spor Spikerliği kursunun Spikerlik Sunuculuk kursundan farkı nedir?
Spor Spikerliği eğitiminin içinde sınırlı sürede haber okuma ve program sunumu çalışmaları olsa da esas ağırlık spor karşılaşmalarının canlı anlatımı üzerinedir. Spikerlik Sunuculuk eğitimi içinde böyle bir çalışma hiç yoktur.

3- Ben spor haberleri sunucusu olmak istiyorum. Bu eğitimi mi tercih etmeliyim?
Spor haberleri sunucusu olmak için Spikerlik Sunuculuk eğitimini seçmenizi tavsiye ederiz. Spor Spikerliği eğitimi toplam süresinin neredeyse yarısı ağırlıklı futbol olmak üzere canlı yayın anlatımı üzerine uygulamalarla geçmektedir.

4- Ben futbol karşılaşmalarını anlatmak istiyorum. Bu eğitimi mi tercih etmeliyim?
Futbol karşılaşmalarını anlatmak için bu eğitimi tercih etmelisiniz.

5- Bu eğitime sadece erkekler mi katılıyor?
Hayır, bu eğitime sadece erkekler katılmıyor. Herkese açık bir eğitimdir.

6- Spor Spikerliği kursunun sonunda iş imkanı sağlıyor musunuz?
Dialog, televizyon camiasında tanınan bir kurumdur. Spiker, sunucu ihtiyacı olan kurum ya da kişiler sıklıkla bize ulaşır. Biz de onlardan gelen talepleri, aradıkları niteliklere uygun adaylarımıza ileterek iletişim kurmalarını sağlıyoruz. Özellikle spor spikerliği konusunda eğitmenimiz Barbaros Çıdal'a ulaşarak spiker adayı isteyenler de oluyor. Barbaros Çıdal da birçok mezunumuzu farklı kanallara yönlendirebiliyor.

7- Bu eğitim spor spikeri olarak iş bulmamızı sağlıyor mu?
Spor spikeri olabilmek için mutlaka bu tarz bir eğitim almanız gerekecektir. Profesyonel yaşamda TV kanalları eleman yetiştirmek için vakit ayırmayı tercih etmeyebiliyor.

8- Bu eğitime katılmadan önce diksiyon dersi almamız gerekiyor mu?
Bu eğitimin içeriğinde diksiyon ve konuşma dersleri bulunuyor. Öncesinde herhangi bir diksiyon kursuna gitmeye ya da konuşma eğitimi almaya gerek yoktur.

9- Spor Spikerliği kursunda Can Gürzap ve Arsen Gürzap derslere katılıyor mu?
Can Gürzap ve Arsen Gürzap programları elverdiği ölçüde eğitimlere katılmaya gayret ediyorlar. Fakat her sınıfta dersleri olamayabiliyor.

10- Spor Spikerliği kursunda hangi eğitmenler ders veriyor?
Ses - Nefes, Diksiyon - Fonetik, Konuşma gibi dersleri şehir ve devlet tiyatrosu sanatçısı eğitmenlerimiz veriyor. Spikerlik - Sunuculuk dersini haber sunucusu eğitmenlerimiz, Spor Spikerliği teknikleri dersini de spor spikerliği ve spor müdürlüğü yapmış eğitmenimiz Barbaros Çıdal veriyor. Tüm eğitmenlerimizle ilgili özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

11- Spor spikeri olmak için üniversite mezunu olmak gerekir mi?
Spor spikeri olmak için üniversite mezunu olmak gerekmiyor. Ancak her iş dalında olabileceği gibi, üniversite mezunu olmak kimi zaman avantaj sağlayabilir. Bir spor spikerinden öncelikli beklenti, spikerliği iyi yapabilmesidir.