SESLENDİRME-EĞİTİMİ-(2)

Yeni bir meslek ya da keyifli bir hobi edinmek isteyenler için profesyonel stüdyo ortamında hayallerini gerçekleştirme fırsatı! 

 • Sektörün en prestijli eğitim kurumundan eğitim alma imkanı
 • En bilinen seslendirme stüdyolarından birinde; profesyonel seslendirme yönetmeni eşliğinde; profesyonel ortamda yoğun pratik imkanı
 • İstanbul Devlet Konservatuarı kurucu müdürü Can Gürzap ve Türkiye’nin en yoğun seslendirme sanatçılarından Arsen Gürzap yönetiminde uzman ekip
 • Birbirinden iddialı ve deneyimli isimlerden oluşan usta eğitmen kadrosu
 • 14 kişilik kısıtlı kontenjanlı sınıflarda yoğun pratik imkanı
 • Geniş kapsamlı, uygulama ağırlıklı, zengin eğitim içeriği
 • Profesyonel stüdyo ortamında; belgesel, film, animasyon, reklam, dizi seslendirme çalışmaları
 • Ses –Nefes – Artikülasyon Çalışmaları
 • Diksiyon – Fonetik – Tonlama  - Vurgu Çalışmaları
 • Drama Çalışmaları
 • Her sınıf bitiminde tüm mezunlara profesyonel demo kaydı
En Yakın Sınıf Tarihleri

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Eğitimlerle ilgili bilgi almak için formu doldurun Sizi hemen arayalım!

Kendi rızamla paylaşmış olduğum gsm numarama ve e-posta adresime, Dialog Anlatım İletişim tarafından, eğitimlere dair gönderilecek olan sms ve e-postalara izin verdiğimi beyan ederim.

SOSYAL MEDYADA DİALOG

Derslerimizden keyifli görüntüler, kısa videolar izlemek için mutlaka Instagram hesabımıza göz atmanızı ve bizi takip etmenizi öneririz.

EĞİTİM DETAYI

TV kanallarının artmasıyla, web TV formatının giderek daha da önemli bir konuma gelmesiyle doğru orantılı olarak seslendirme sektöründe kalifiye eleman arayışı devam etmektedir.

HD Vizyon Stüdyoları ile ortak olarak gerçekleştirilen seslendirme kursumuzda, eğitimin 28 saatlik bölümü gerçek bir stüdyo ortamında, belgesel, reklam, animasyon gibi farklı alanlarda uygulama çalışmalarıyla tamamlanmaktadır. Seslendirme kursunun sonunda katılımcılara demo kayıtları verilir.

Seslendirme kursumuza, Taksim Gümüşsuyu ya da Kadıköy Kalamış’taki merkezlerimizden birinde katılabilirsiniz.

MEZUNLARIMIZ

Türkiyenin en iyi spiker ve sunucularından oluşan gurur tablomuzu incelemek isterseniz lütfen TIKLAYIN

KURS İÇERİĞİ

SES, NEFES, ARTİKÜLASYON (8 Saat):

Diyafram destekli, doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.

DİKSİYON – FONETİK (8 Saat):

Doğru, renkli ve etkili bir konuşma, diksiyon ve fonetik kurallarına uyarak gerçekleştirilir. Diksiyon-fonetik dersinde kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.

DRAMATİK ÇALIŞMA (12 Saat):

Konuşmada ses kullanımı, vurgulama, tonlama ve duygu aktarımının, bir anlatım bütünlüğü içinde sağlanmasını amaçlayan çalışmalardır. Bu ders, doğaçlama ve çeşitli tiyatro oyunlarından parçaların çalışılmasıyla gerçekleştirilir.

STÜDYO ÇALIŞMASI (28 Saat):

HD Viyon Stüdyolarında profesyonel seslendirme yönetmeni eğitmenimiz idaresinde belgesel, sinema filmi, animasyon, çizgi film, reklam gibi farklı alanlarda seslendirme ve dublaj uygulamaları yapılır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Seslendirme kursu sonunda bir iş imkanı sağlıyor musunuz?
Eğitimin sonunda kurum olarak bir iş garantisi vermiyoruz ancak mesleki tüm eğitimlerimizde geçerli olduğu gibi, bize çeşitli kurumlardan gelen talepleri değerlendirip, öğrencilerimize iletiyoruz.

2- Seslendirme/dublaj kursunda uygulama yapılıyor mu?
Eğitim süresinin yarısı profesyonel bir seslendirme stüdyosunda farklı uygulamalarla yapılıyor. 

3- Benim sesim seslendirme yapmak için uygun mudur?
Konuşmanızda fiziksel bir rahatsızlıktan ötürü bozukluk ve şive yoksa, seslendirme yapmanız için bir engel yoktur. Seslendirme yapmak için mutlaka çok özgün ve farklı bir ses tonuna sahip olmak gerekmiyor.

4- İşimi bırakıp seslendirme yapmak istiyorum. Geçimimi sağlayabilir miyim?
Bu soruya seslendirme üzerine çalışan kast ajansları daha doğru yanıt verecektir. Konuyu onlarla görüşmenizi öneririz.

5- Ben ikinci bir iş ya da hobi gibi seslendirme ile ilgileniyorum. Bu şekilde seslendirme yapabilir miyim?
Seslendirme gerçekten meşakkatli ve zaman ayrılması gereken bir iş dalı. Her zaman sizin istediğiniz ya da tercih ettiğiniz saatlere denk gelmeyebilir. Bu da zaman içinde sizin tercih edilirliğinizi azaltır. Ancak bunların yanında, eğitime katılırsanız ömür boyu kullanabileceğiniz güzel konuşma ve farklı bir meslek becerisi edinmiş olursunuz.

6- Sadece tiyatro sanatçılarının seslendirme yaptığını duydum, bu doğru mudur?
Bu doğru değil. Şöyle ki, bu alanda eğitim veren çok az sayıda kurum olduğu için, meslekte en çok ismi duyulanlar tiyatro sanatçıları oluyor. Konservatuar mezunu tiyatro sanatçıları dışında birçok kişi de seslendirme yapabiliyor.

7- Seslendirme kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Kurs sonunda, eğitime katılan tüm eğitmenlerin imzası bulunan bir sertifika ve ses kayıtlarınızın bulunduğu demo cd veriyoruz.

8- Seslendirme kursuna katılmadan önce diksiyon kursuna gitmemiz gerekir mi?
Seslendirme eğitiminin içinde bu işi yapacak kişilere yetecek tüm diksiyon bilgisi bulunmaktadır. Ayrıca bir diksiyon kursu ya da diksiyon dersi almaya gerek yoktur.

9- Seslendirme kursunu hangi eğitmenler veriyor?
Seslendirme eğitiminde ses nefes, diksiyon, dramatik çalışma gibi dersler devlet tiyatrosu ve şehir tiyatrosu sanatçısı, aynı zamanda usta birer seslendirme sanatçısı olan eğitmenlerimiz tarafından veriliyor. Stüdyo çalışmaları dersini ise Key Stüdyoları’nın sahibi ve seslendirme yönetmeni Kerem Erağan ve NTV'nin Seslendirme Yönetmeni Aziz Acar veriyor.

10- Can Gürzap ve Arsen Gürzap derslere katılıyorlar mı?
Can Gürzap ve Arsen Gürzap, en az diğer eğitmenlerimiz kadar Seslendirme sınıflarımızda yer alıyorlar. Ancak iş yoğunluklarına göre her sınıfımızda derslerinin olması mümkün olamıyor.