s-1

Türkiye’nin en iyi spiker ve sunucularını yetiştiren okulda eğitim almak ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmak ister misiniz?

 • MEB onaylı diploma
 • Türkiye’nin ilk ve en deneyimli spikerlik - sunuculuk kursundan eğitim ve diploma alma imkanı
 • 90’lı yıllardan bugüne ülkemizin en başarılı spiker ve sunucularını yetiştirmiş bir okuldan mezun olma ve bu isimlerle aynı mezun havuzu içinde yer alma şansı
 • Can Gürzap ve Arsen Gürzap yönetiminde uzman ekip
 • Televizyon ve tiyatro kökenli; birbirinden iddialı isimlerden oluşan eğitmen kadrosu
 • 14 kişilik kısıtlı kontenjanlı sınıflarda yoğun pratik imkanı
 • Geniş kapsamlı, uygulama ağırlıklı, iddialı eğitim içeriği
 • Ses –Nefes - Artikülasyon
 • Diksiyon – Fonetik – Tonlama - Vurgu
 • Spikerlik – Sunuculuk Teknikleri
 • Röportaj Teknikleri
 • Etkili Beden Kullanımı
 • Her mezuna özel demo çalışmaları
 • Konuşma Çalışmaları dersi kapsamında sınırsız ve ücretsiz pratik imkanı
En Yakın Sınıf Tarihleri

SİZİ ARAMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Eğitimlerle ilgili bilgi almak için formu doldurun Sizi hemen arayalım!

Kendi rızamla paylaşmış olduğum gsm numarama ve e-posta adresime, Dialog Anlatım İletişim tarafından, eğitimlere dair gönderilecek olan sms ve e-postalara izin verdiğimi beyan ederim.

SOSYAL MEDYADA DİALOG

Derslerimizden keyifli görüntüler, kısa videolar izlemek için mutlaka Instagram hesabımıza göz atmanızı ve bizi takip etmenizi öneririz.

EĞİTİM DETAYI

120 saatlik sunuculuk-spikerlik kursumuz, haber spikeri, program sunucusu olmak kişilere yönelik gerçekleşir.Deneyimli eğitmen kadromuz sizi, birçok öğrencimiz gibi radyo ve televizyonların vazgeçilmez spiker ve sunucularından biri yapmak için bekliyor.

TV dünyasında her şey çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. Dialog; hem bu konuda ülkemizdeki en yoğun ve kapsamlı eğitimi verdiği, hem de kendini değişen şartlara göre güncelleyebildiği için, “en iyi spikerlik kursu” dendiğinde akla gelen ilk kurum.

Dialog bugün medya dünyasında, uzman eğitmen kadrosu ve yetiştirdiği başarılı spiker ve sunucular nedeniyle, alanının en iddialı eğitim kurumu olarak haklı bir üne sahip. Böylesi bir kurumda eğitim almış bir kişi olarak, işinizde avantajlı bir konuma sahip olmak için aramıza katılın...

(Sunuculuk Spikerlik kursunun sonunda bir sınav yapılmakta ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı diploma verilmektedir)

Sunuculuk Spikerlik kursumuza, Taksim Gümüşsuyu ya da Kadıköy Kalamış’taki merkezlerimizden birinde katılabilirsiniz.

MEZUNLARIMIZ

Türkiyenin en iyi spiker ve sunucularından oluşan gurur tablomuzu incelemek isterseniz lütfen TIKLAYIN

KURS İÇERİĞİ

SES, NEFES, ARTİKÜLASYON (12 Saat):

Diyafram destekli, doğru nefes sayesinde heyecanı kontrol altına alarak, doğru bir konuşma temposu ve enerjik bir ses tonuyla tane tane, anlaşılır konuşma üzerine, hayat boyu kullanabileceğiniz çalışmalar yapılır.

 

DİKSİYON – FONETİK (16 Saat):

Doğru, renkli ve etkili bir konuşma, diksiyon ve fonetik kurallarına uyarak gerçekleştirilir. Diksiyon-fonetik dersinde kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli bilgiler paylaşılır.

 

KONUŞMA ÇALIŞMALARI (12 Saat):

Bu derste, daha önce öğrenilmiş bilgiler ışığında hazırlıklı ve doğaçlama konuşma çalışmaları, kamera ve kürsü kullanımıyla birlikte katılımcıların farklı ihtiyaç ve durumlarına göre bol bol pratik yapılır. Spikerlik kursumuzun bu dersinde, spiker ve sunucu adaylarının her koşulda akıcı, anlaşılır bir konuşmaya ulaşması için gerekli tüm adımlar atılır.

 

TOPLU KONUŞMA DERSİ (4 Saat):

Bu derse, katılımcılar kendi seçtikleri bir konuda konuşma hazırlayarak gelirler. Konuşmalar topluluğa hitaben ve kamera karşısında yapılır. Bu derslere eğitmenimiz izleyici olarak katılır. Konuşmalar bittikten sonra eğitmenler tarafından yorumlar yapılır. Öğrencilerin en az iki kez bu derse katılmaları gerekmektedir. (Kanallarda yapılan seçmelerde özgüven ve heyecan kontrolü hayati önem taşır. Spiker ve sunucu adaylarımız, spikerlik kursumuz boyunca ve eğitimden sonra, iki ayda bir bu derslere sık sık katılarak, heyecanı kontrol altına almayı öğrenerek, özgüvenlerini artırabilirler.) 
ÖNEMLİ NOT: Bu dersler iki ayda bir tekrarlanır, öğrencilerimiz diledikleri kadar bu derslere katılıp pratik yapabilirler.


ETKİLİ BEDEN KULLANIMI (8 Saat):

Zaman değişiyor, zamanla birlikte tarzlar ve yaklaşımlar da değişiyor. Eskiden haber ya da programları sunan spiker ve sunucular yerlerinden kalkmaz, çok fazla hareket etmezlerdi. Değişen formatla beraber spiker ve sunucular ayakta olabiliyor, tüm programı hareket halinde sunabiliyor, yani artık etkili beden kullanımı eskisinden çok daha önemli ve spikerlik kursumuzun olmazsa olmazı. Beden kullanımımız, kendimizle ilgili ilk izlenimi oluşturan en önemli unsurlardan biridir. Bedeni rahat, güvenli ve etkili bir biçimde kullanmak,  bedeni tanımak ve bedene hakim olmaktan geçer. Bedeni tanıdıktan sonra doğaçlama uygulamalarıyla “ekranda etkili beden kullanımı” kavramını içselleştirmek adına ipuçları paylaşılacak.

 

SPİKERLİK - SUNUCULUK TEKNİKLERİ (40 Saat):

Spikerliğin ve sunuculuğun ayrıntılarını ve inceliklerini teorik olarak öğrenip, uygulamak amacıyla prompter ve kamera ile yapılan çalışmalar. Bu derste farklı program formatları üzerinde durularak; haber spikerliği, program sunuculuğu, haber muhabirliği konularında çalışmalar yapılır. Sunuculuk-spikerlik kursumuzun bu en uzun dersinde öğrencilerimiz stüdyomuzda bol bol pratik yapma şansı yakalarlar.

 

RÖPORTAJ TEKNİKLERİ (16 Saat):

Bu derste;  spiker ya da sunucunun, iyi bir röportaj için nasıl araştırma yapılması gerektiği, ön hazırlıklar, soru sorma ve başarılı röportaj için gereken tüm çalışmalar uygulamalı olarak yapılır.


UYGULAMALAR (4 Saat):

Can Gürzap veya Arsen Gürzap’la yapılan serbest çalışma dersi. 

 

DEMO ÇALIŞMASI (8 Saat):

İyi bir demo, medya dünyasının kapılarını aralamaya yardımcı olur. Bu derste her katılımcıyla tek tek çalışılacak, kıyafetten saça, tonlama ve vurgulardan duruşa dek tüm detaylara dikkat edilerek, güncel metinlerle demo kayıtları oluşturulacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Spikerlik kursuna katılım için bir ön koşul var mı ya da eleme yapıyor musunuz?
16 yaş ve üzeri, ilköğretim mezunu herkes spikerlik kursuna katılabiliyor. Konuşmasında diş, damak ya da dudak yapısında fiziksel bir bozukluktan ötürü problem olan adaylarımıza, bu alanda iş bulmalarının zor olacağı konusunda bilgi veriyoruz.

2- Spikerlik kursunun sonunda herhangi bir iş garantisi veriyor musunuz?
Hayır, hiçbir eğitim programımız sonunda iş garantisi vermiyoruz. 

3- Kurs sonunda iş bulmamızda yardımcı oluyor musunuz?
Dialog, televizyon camiasında tanınan bir kurumdur. Spiker, sunucu ihtiyacı olan kurum ya da kişiler sıklıkla bize ulaşır. Biz de onlardan gelen talepleri, aradıkları niteliklere uygun adaylarımıza ileterek iletişim kurmalarını sağlıyoruz.

4- Eğitmenlerinizin hepsi tiyatro kökenli mi?
Hayır. Ses, nefes, diksiyon, fonetik, konuşma, drama gibi temel konuşma derslerine giren eğitmenlerimiz tiyatro sanatçısıdır. Spikerlik sunuculuk teknikleri, röportaj teknikleri, program yapımcılığı gibi meslek derslerine giren eğitmenlerimiz televizyonculuk ve habercilik alanında kariyer sahibi, deneyimli isimlerdir. Eğitmenlerimiz sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

5- Kurs esnasında staj imkanı sağlıyor musunuz?
Eğitim içinde meslek derslerinin bazı saatleri eğitmenlerimizin görev aldığı televizyon kanallarında yapılabiliyor. Stüdyo, kanal gezileri ve deneme çekimleri düzenlenebiliyor. Bunları staj olarak adlandırmıyoruz.  

6- Kursunuzda prompter cihazınız var mı?
Evet, Dialog’da yapılan deneme kayıtlarında prompter kullanıyoruz. 

7- Spikerlik kursu sonunda sertifika veriyor musunuz?
Kurs sonunda TC Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir diploma veriyoruz. 

8- Bir sınıftan mezun olan ortalama kaç kişi bu alanda iş buluyor?
Her sınıfın başarısı aynı olmuyor. Sanılanın aksine herkes hemen spiker olma amacıyla eğitime gelmiyor. Kendini geliştirmek, ikinci bir meslek olarak yedekte bulundurmak isteyen de çok fazla. Kurs bittikten sonra iş bulma adına hiçbir girişim yapılmazsa elbette sonuç olumsuz olur. Bu bağlamda bazı sınıflarımızda kurs sonrasında işe başlama oranı %50 yi geçerken bazı sınıflarımızda bu orana yaklaşılamıyor. 

9- Spikerlik sunuculuk kursunda Can Gürzap ve Arsen Gürzap derslere katılıyorlar mı?
Can Gürzap ve Arsen Gürzap Spikerlik Sunuculuk öğrencilerimizle yakından ilgilenirler. Her ikisinin de sınıflarımızda mutlaka dersleri olur. 

10- Bu eğitim bir diksiyon eğitimi midir?
Bu eğitim içinde diksiyon derslerini de içeren geniş kapsamlı bir mesleki eğitimdir. Alınabilecek en detaylı diksiyon içeriği bu eğitimde mevcuttur.

11- Spikerlik kursuna başlamadan önce ayrıca konuşma ve diksiyon kursuna gitmemiz gerekir mi?
Spikerlik Sunuculuk kursu, konuşma ve diksiyon konularında çok detaylı içeriğe sahiptir. Bu eğitimden önce ayrıca konuşma ya da diksiyon dersi almaya, diksiyon kursuna gitmeye gerek yoktur.

12- Katılımcılarınızın yaş ortalaması nedir?
Katılımcılarımız genellikle yirmili yaşlarının sonlarında olsa da daha genç ve orta yaşlı çok sayıda katılımcımız da oluyor.

13- Spikerlik yapmak için üniversite mezunu olmak gerekir mi?
Spiker olabilmek için üniversite mezunu olma zorunluluğu yoktur. Ancak her iş alanında olabileceği gibi, üniversite diploması avantaj sağlayabilir. Ama öncelik spikerliği iyi yapabilmektedir.